Staż

Jeżeli swoje życie zawodowe chcesz poświęcić pomaganiu dzieciom z zaburzeniami rozwojowymi, lubisz dzieci i potrafisz zbudować z nimi ciepłą, dobrą relację, ale masz w sobie pokorę umożliwiającą cierpliwe poznawanie mechanizmów ludzkiego zachowania, zapraszamy do naszego zespołu.


Aktualnie poszukujemy terapeutów do naszych filii:

w Trójmieście,

w Bydgoszczy,


Jeśli interesuje Cię praca terapeuty w CDIT, wypełnij formularz zgłoszeniowy. Na Twoją aplikację odpowiemy w przeciągu tygodnia.


Praca w CDIT

jest specyficzna. Zamiast do siedziby firmy, jeździmy do przedszkoli, szkół lub domów naszych pacjentów, czyli właśnie do tych miejsc, w których zachowanie wymaga modyfikacji. Często pracujemy w kilku miejscach w ciągu jednego dnia. Po powrocie do domu konieczne bywa zapoznanie się z nowym programem terapeutycznym lub sporządzenie dokumentacji efektów terapii. W zamian otrzymujemy, corocznie walidowane wynagrodzenie, uśmiech naszych podopiecznych, radość obserwowania, jak radzą sobie z czynnościami, które jeszcze niedawno wydawały się dla nich niewykonalne i… …coraz trudniejsze wyzwania.

Decydując o podjęciu tej pracy, nie powinieneś lub nie powinnaś kierować się lokalizacją. W doborze pacjentów staramy się uwzględniać dogodność dojazdu, jednak na stałą lokalizację pracy w trybie dłuższym, niż rok nie należy liczyć. Grafiki ustalamy w harmonogramie zsynchronizowanym z rokiem szkolnym, starając się co sezon zmieniać przydziały terapeutów do pacjentów. Nowy pacjent, to dla terapeuty nawa porcja wiedzy i umiejętności, a nowy terapeuta jest dla pacjenta krokiem w stronę stosowania zdobywanych umiejętności w samodzielnym życiu.


Osobom zainteresowanym dołączeniem do zespołu naszych terapeutów oferujemy przeszkolenie w postaci  50 godzinnego stażu, w ramach którego kandydat obserwuje pracę naszych terapeutów z pacjentami. Staż jest nieodpłatną formą przyuczania do zawodu terapeuty. W początkowym etapie stażysta jeździ do różnych miejsc w swojej okolicy, aby zobaczywszy jak największą różnorodność zaburzeń, z jakimi pracujemy, po to by mógł zdobyć orientację co może go czekać, gdy już podejmie pracę.W końcowej części stażu, wybieramy jednego z pacjentów, którego stażysta odwiedza systematyczne, by pod okiem i odpowiedzialnością profesjonalnego terapeuty, spróbować poprowadzenia  sesji edukacyjnej. Sesja jest realizowana pod ścisłym nadzorem i odpowiedzialnością terapeuty, który w każdej chwili jest gotowy wesprzeć lub zastąpić stażystę. Jeśli sesja przyniesie korzyści pacjentowi, stażysta otrzymuje kolejne szanse na wypróbowanie swoich terapeutycznych umiejętności. Kandydat, który rokuje względną samodzielność w najbliższej przyszłości, otrzymuje propozycję pracy.

Staż odbywa się zwykle od poniedziałku do piątku w godzinach między 8:00 a 16:00. Bywają okazje do obserwacji pracy z pacjentami w weekendy, jednak nie są one regularne i nie można zakładać, że uda się zrealizować staż wyłącznie w trybie sobotnio-niedzielnym.

Staż można realizować intensywnie, codziennie obserwując osiem godzin pracy z pacjentami. W takim trybie po dwóch – trzech tygodniach stażysta jest z reguły gotowy do podjęcia pracy. W najmniej intensywnym z dostępnych trybów, stażysta powinien realizować co najmniej 5 godzin obserwacji tygodniowo. W tej opcji gotowość do pracy uzyskuje się  po około 3 miesiącach.