Radek Sterczyński

Doktor psychologii. Długoletni badacz i wykładowca akademicki. Autor artykułów na temat funkcjonowania (zdrowego i zaburzonego) umysłu, diagnozy właściwości psychicznych człowieka i psychologii pracy. Współautor książki Serce w rozumie, opisującej relację pomiędzy procesami emocjonalnymi i poznawczymi w sterowaniu zachowaniem człowieka. Trener psychologii twórczości, specjalizujący się w rozwijaniu kompetencji kreatywnego myślenia grup i jednostek oraz w prowadzeniu sesji inwentycznych, służących kreatywnemu rozwiązywaniu konkretnych problemów. Twórca i główny realizator pierwszego w Polsce treningu twórczego myślenia dla wysoko funkcjonujących dzieci z zaburzeniami rozwojowymi ze spektrum autyzmu.

W Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń rozwojowych zajmuje się rozwijaniem kompetencji społecznych pacjentów, współtworzeniem programów rozwoju kompetencji poznawczych i wsparciem językowym zagranicznych superwizorów. Od 2018 roku pomaga w organizacji pracy naszego ośrodka, uczy się diagnozy zaburzeń i pracy z zachowaniami niepożądanymi.

Prywatnie mąż Moniki Zielińskiej (szefowej ośrodka), ojciec Zuzi Sterczyńskiej, współwłaściciel kota, psa i dwóch koni. W chwilach wolnych od oprzątania, karmienia i wyprowadzania zwierząt, zajmuje się programowaniem komputerów i czytaniem kryminałów.