SAZ

Od 2011 współtworzymy wraz z SWPS studia podyplomowe z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania (ABA) [link]. W trakcie zajęć uczymy przyszłych terapeutów jak stosować zasady stosowanej analizy zachowania w praktyce klinicznie.

Co nas wyróżnia? Przede wszystkim na naszych studiach mamy możliwość obserwacji pacjentów i to przez 350 godzin w ciągu dwóch lat, naszym celem jest aby nasz absolwent miał szansę poznać zachowania 100 różnych osób. Oprócz tego w trakcie zajęć uczymy się również obserwować zachowania zwierząt (prowadzimy zajęcia z tresury psów). Jak postawić diagnozę uczymy się poprzez obserwacje procesu diagnostycznego, obserwujemy jak prowadzi wywiad i obserwacje dr Monika Zielińska (superwizor CDIT).
W trakcie zajęć teoretycznych poznajemy najwybitniejszych specjalistów z kraju i ze świata. O historii myśli behawioralnej opowiada prof Ostaszewski, o podstawach teoretycznych ABA uczy nas certyfikowany analityk zachowania mgr Iwona Ondire, o zachowaniach niepożądanych uczy nas dr Jens Skar, o tym jak budować zachowania werbalne uczy nas prof Per Holth. Jak redukować zachowanie niepożądane uczy nas pracując z pacjentami Torlaif Rossland (superwizor CDIT).
Każdy student SAZ ma możliwość odbycia stażu w współpracującym z CDIT norweskim ośrodku, prowadzonym przez Jensa Skara „Institutt for Anvendt Atferdsanalyse” (http://iaa.no).